Městská knihovna Litvínov

Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Jazyk / Sprache / Language

Základní úkony webu

Akce
Aktuální nabídka akcí
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotogalerie
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

REKONSTRUKCE SKLADU
více »

PRODLUŽUJEME VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI KNIHOVNÍK/KNIHOVNICE DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ DO 31. 3.
více »

Zasílání informací o akcích knihovny

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Poslání knihovny

Vize
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Lekce pro mateřské školy

Zvířátka

Oblíbená zvířátka v zábavné besedě, kde zazní nejen jejich zvuky a básničky o nich, ale děti si budou moci i prolistovat knihy spojené s touto tematikou.

Obsah:
Během besedy si děti hravou formou procvičí zvuky zvířátek a názvy mláďat (jehně atd.). Zároveň se setkají i s jedním hlavolamem a za pomoci básniček se zdravě protáhnou. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Monika Říhová
Časová dotace:
60 minut

Jaro

Povídání o jaře i s ukázkou knih.

Obsah:
Během besedy se děti dozvědí základní princip proměny zimy v jaro a o zvířátkách, která se na jaře budí ze zimního spánku. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Monika Říhová
Časová dotace:
60 minut

Léto

Beseda o létě, typických motivech s ním spjatých i s ukázkou knih.

Obsah:
Během besedy se děti dozvědí základní princip proměny jara v léto. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Monika Říhová
Časová dotace:
60 minut

Podzim

Beseda o základních motivech podzimu ve spojení s knihami.

Obsah:
Během besedy se děti dozvědí základní princip proměny léta v podzim a o přípravě zvířátek na zimu. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Monika Říhová
Časová dotace:
60 minut

Zima

Beseda o zimních motivech, Vánocích ve spojení s knížkami.

Obsah:
Během besedy se děti dozvědí základní princip proměny podzimu v zimu a o vánočních zvycích. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Monika Říhová
Časová dotace:
60 minut

Počítání 1 - 10

Počítání zábavnou a hravou formou.

Obsah:
Během besedy si děti procvičí hravou formou počítání od 1 do 10. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Monika Říhová
Časová dotace:
60 minut

Pohádkové postavičky

Seznámení s pohádkovými postavičkami nejen skrze knížky.

Obsah:
Během besedy se děti seznámí s pohádkovými postavami, jako je král, princ, princezna, čarodějnice a drak a zároveň splní nějakou aktivitu vážící se právě k oné pohádkové postavě. Zároveň je možné besedu doplnit zhruba 10minutovou prezentací o bezpečném přechodu skrze město (prezentace je opět doprovázena pohádkovými bytostmi). Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Monika Říhová
Časová dotace:
60 minut

Předčtenářská gramotnost

Beseda zaměřená na rozvíjení předčtenářské gramotnosti.

Obsah:
Během besedy se děti dozvědí, jak vzniká kniha a jak se ke knihám chovat. Díky společné práci dětí jedna kniha vznikne. Tu si pak bude možno vzít do školky. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Bc. Vladimír Kraft
Časová dotace:
60 minut

Bezpečnostní složky

Beseda, kde se děti seznamují s bezpečnostními složkami ČR.

Obsah:
Během besedy se děti hravou formou seznámí s prací policisty, hasiče a záchranáře a dozvědí se, jak zareagovat v krizové situaci a kam telefonovat o pomoc. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzy po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Monika Říhová
Časová dotace:
60 minut

Aktualizace: čtvrtek, 31. ledna 2019, 9:56

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:
https://www.knihovna-litvinov.cz/pro-skoly/besedy-pro-materske-skoly

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Otevírací doba

Dospělé i dětské oddělení

Pondělí
8:00 - 18:00
Úterý
8:00 - 17:00
Středa
13:00 - 18:00
Čtvrtek
8:00 - 17:00
Pátek
8:00 - 16:00

Přihlášení

Přihlášení do čtenářského konta