Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Lekce pro mateřské školy

Jaro

Povídání o jaru i s ukázkou knih.

Contents:
Během lekce se děti dozvědí základní princip proměny zimy v jaro a o zvířátkách, která se na jaře budí ze zimního spánku. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Bc. Vladimír Kraft
Time:
90 minutes

Podzim

Lekce o základních motivech podzimu ve spojení s knihami.

Contents:
Během lekce se děti dozvědí základní princip proměny léta v podzim a o přípravě zvířátek na zimu. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Bc. Vladimír Kraft
Time:
90 minutes

Počítání 1 - 10

Počítání zábavnou a hravou formou.

Contents:
Během Lekce si děti procvičí hravou formou počítání od 1 do 10. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Bc. Vladimír Kraft
Time:
90 minutes

Pohádkové postavičky

Seznámení s pohádkovými postavičkami nejen skrze knížky.

Contents:
Během besedy se děti seznámí s pohádkovými postavami, jako je král, princ, princezna, čarodějnice a drak a zároveň splní nějakou aktivitu vážící se právě k oné pohádkové postavě. Zároveň je možné besedu doplnit zhruba 10minutovou prezentací o bezpečném přechodu skrze město (prezentace je opět doprovázena pohádkovými bytostmi). Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. V rámci besedy je ukázka knih na dané téma. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Bc. Vladimír Kraft
Time:
60 minutes

Předčtenářská gramotnost

Lekce zaměřená na rozvíjení předčtenářské gramotnosti.

Contents:
Během lekce se děti dozvědí, jak vzniká kniha a jak se ke knihám chovat. Díky společné práci dětí jedna kniha vznikne. Tu si pak bude možno vzít do školky. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Bc. Vladimír Kraft
Time:
90 minutes

Update:Friday, August 20, 2021, 12:14 PM

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/pro-skoly/besedy-pro-materske-skoly

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website