top of page

Knihobox 24/7

objednejte online, vyzvedněte kdykoli 

1. Objednejte si, co potřebujete 

Přihlaste se do svého čtenářského konta a rezervujte si vybrané tituly. Jako místo vyzvednutí zvolte "Výdejní box". Pokud provádíte rezervace osobně u pultu, uveďte, že máte zájem o vyzvednutí v Knihoboxu 24/7. Jsou-li dokumenty dostupné, připravíme je a vložíme do Knihoboxu 24/7 co nejdříve. Pokud jsou vypůjčené, připravíme je, jakmile je vrátí předcházející čtenář. 

2. Počkejte na potvrzující SMS nebo e-mail 

Jakmile připravíme objednávku k vyzvednutí, přijde vám e-mailem nebo v SMS potvrzení. Součástí textu je kód pro otevření schránky. Na vyzvednutí objednávky máte 3 dny. Až dorazíte k boxu, probuďte jeho ovládací panel dotykem. V menu zvolte možnost "Vyzvednout zásilku". 

 

3. Otevřete schránku zadáním PIN nebo načtením QR kódu 

Pokud máte k dispozici SMS, na klávesnici naťukejte PIN, který jste dostali. Pokud máte s sebou telefon s potvrzujícím e-mailem, můžete schránku otevřít i QR kódem, který je jeho součástí. V tomto případě na displeji stiskněte "Načíst QR kód" a otočte telefon kódem směrem ke čtečce. Ta je umístěna vlevo vedle dotykového displeje. Telefon musí mít zapnuté podsvícení LCD. 

4. Vyzvedněte objednávku a uzavřete schránku 

Po úspěšném zadání PIN nebo načtení QR kódu se schránka sama otevře. Vyzvedněte kompletní obsah schránky a zavřete ji. Uslyšíte tiché cvaknutí. 

Nově našim čtenářům nabízíme možnost vyzvedávat rezervace kdykoli v Knihoboxu 24/7. Ten je dostupný u hlavního vchodu do knihovny v ulici Soukenická 982. Jelikož si objednávku můžete vyzvednout v libovolnou denní či noční hodinu, je tato možnost vhodná pro všechny, kteří se z různých důvodů nedostanou do knihovny v běžnou otevírací dobu nebo preferují bezkontaktní způsob předání. 
Knihobox 24/7 můžete zároveň využít i k vracení vypůjčených knih, audioknih a časopisů.    

Velikosti schránek odpovídají rozměrům všeho, co půjčujeme. Ať už chcete knihy, časopisy, audioknihy nebo deskové hry, vše se do příslušných schránek vejde. 
Tituly si vyberete v našem on-line katalogu a přes své čtenářské konto si vytvoříte rezervaci (přístup a heslo získáte v knihovně). Jakmile budou připravené, vložíme je do Knihoboxu 24/7 a dáme vám vědět. Vy si objednávku vyzvednete buď zadáním PINu z SMS zprávy nebo oskenováním QR kódu z e-mailu. Je to jednoduché a zvládnete to v několik krocích.  Na vyzvednutí připravené objednávky máte 3 dny. Objednávky vkládáme do Knihoboxu 24/7 v provozních dnech knihovny. 

Tip: K vyzvednutí objednávky si přineste vlastní tašku nebo batoh. Z ekologických důvodů zásilky do ničeho nebalíme. 

U objednávek účtujeme poplatky 5 Kč/jednotka jako u standardních rezervací.  

Za nevyzvednuté objednávky účtujeme manipulační poplatek 20 Kč/objednávka. 

 

 

Odpovědi na časté dotazy 
Za jak dlouho musím objednávku vyzvednout? 

Knihobox 24/7 má omezený počet schránek. Objednávka čeká na vyzvednutí 3 dny (přesně do půlnoci třetího dne). Ve výjimečných případech lze dobu prodloužit. V provozní době knihovny (pondělí 8–18, úterý 8–17, středa 13–18, čtvrtek 8–17, pátek 8–16) volejte na číslo 603 831 042 nebo napište na e-mail: [email protected] 

 
Zaplatím za vyzvednutí objednávky v Knihoboxu nějaký poplatek? 

Za vyzvednutí výdejního boxu platíte stejně jako za rezervace 5 Kč/titul.  

Poplatky uhradíte při budoucí osobní návštěvě knihovny. Na vyžádání lze uhradit poplatky také převodem přes QR kód.  

Za nevyzvednuté objednávky účtujeme manipulační poplatek 20 Kč za objednávku. 

 

Může moji objednávku vyzvednout někdo jiný? 

Ano. Pokud důvěřujete jiné osobě a svěříte jí PIN nebo QR kód, může vyzvednout objednávku i někdo jiný. Odpovědnost však nese vždy čtenář, který objednávku vytvořil. 

 

Potřebuji průkazku do knihovny k vyzvednutí objednávky? 

Ne. Objednávku vyzvednete buď zadáním PIN z SMS nebo načtením QR kódu z e-mailu. 

 

Kdy se mi odečtou ze čtenářského konta knihy vrácené přes Knihobox?  

Poté, co knihovníci vyzvednou vámi vložené knihy do knihoboxu 24/7, je nejpozději následující pracovní den vrátí standardním způsobem na výpůjčním pultě.   


Mohu přes Knihobox 24/7 vrátit také deskové hry?  

Ne. Přes Knihobox 24/7 vracejte pouze knihy, audioknihy a periodika. Prosíme také, abyste nevkládali knižní dary a nic jiného.     

bottom of page