Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2010

Začala muzejní šňůra s litvínovskou knihovnou

Thursday, August 19, 2010, 10:22 AM

Litvínov/Městská knihovna Litvínov zahájila sedmý semestr Univerzity volného času pro aktivní seniory prohlídkou chomutovského muzea.

Univerzita volného času při litvínovské knihovně začala se svým podzimním oborem, který má název Muzea severních Čech. V rámci něho čekají zájemce z řad široké veřejnosti úterní výlety do 5 muzeí v blízkém okolí. Kdokoli se může zúčastnit všech návštěv nebo si vybrat jen některé podle zájmu. Prvním korálkem na knihovnické muzejní šňůře bylo Oblastní muzeum v Chomutově, kde výletníci zhlédli expozice Pohledy do pravěku Chomutovska a Poklady gotiky a renesance severozápadních Čech. Nejvíce je zaujala tehdejší zbrojnice, stará lékárna a lapidárium. "Koketovali ještě s výstupem na Hvězdářskou věž, ale když jim průvodce řekl, že je čeká 100 schodů, tak dali přednost odpočinku v kavárně", říká s úsměvem knihovník Pavel Nedvěd. Cílem dalšího výletu bude v úterý 31. 8. Oblastní muzeum v Lounech. Na programu bude prohlídka historické expozice z období husitských válek v severozápadních Čechách. Následovat bude také návštěva lounské knihovny, která byla slavnostně otevřena 30. 7. v nových prostorech, rekonstruovaných ze Strukturálních fondů EU. Sraz zájemců bude 31. 8. v 9:45 na tramvajové zastávce u Obchodního domu Prior v Litvínově. Očekávaný návrat kolem 18 hod. Termíny dalších výletů jsou: 21. 9. - Muzeum Teplice, 19. 10. - Muzeum Duchcov a 2. 11. - Muzeum Most.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=418
  2. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=428

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/95

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website