Show the news headlines - archive of the year 2010

Začala muzejní šňůra s litvínovskou knihovnou

Thursday, August 19, 2010, 10:22 AM

Litvínov/Městská knihovna Litvínov zahájila sedmý semestr Univerzity volného času pro aktivní seniory prohlídkou chomutovského muzea.

Univerzita volného času při litvínovské knihovně začala se svým podzimním oborem, který má název Muzea severních Čech. V rámci něho čekají zájemce z řad široké veřejnosti úterní výlety do 5 muzeí v blízkém okolí. Kdokoli se může zúčastnit všech návštěv nebo si vybrat jen některé podle zájmu. Prvním korálkem na knihovnické muzejní šňůře bylo Oblastní muzeum v Chomutově, kde výletníci zhlédli expozice Pohledy do pravěku Chomutovska a Poklady gotiky a renesance severozápadních Čech. Nejvíce je zaujala tehdejší zbrojnice, stará lékárna a lapidárium. "Koketovali ještě s výstupem na Hvězdářskou věž, ale když jim průvodce řekl, že je čeká 100 schodů, tak dali přednost odpočinku v kavárně", říká s úsměvem knihovník Pavel Nedvěd. Cílem dalšího výletu bude v úterý 31. 8. Oblastní muzeum v Lounech. Na programu bude prohlídka historické expozice z období husitských válek v severozápadních Čechách. Následovat bude také návštěva lounské knihovny, která byla slavnostně otevřena 30. 7. v nových prostorech, rekonstruovaných ze Strukturálních fondů EU. Sraz zájemců bude 31. 8. v 9:45 na tramvajové zastávce u Obchodního domu Prior v Litvínově. Očekávaný návrat kolem 18 hod. Termíny dalších výletů jsou: 21. 9. - Muzeum Teplice, 19. 10. - Muzeum Duchcov a 2. 11. - Muzeum Most.