Show the news headlines - archive of the year 2010

Prvňáčci dostali v knihovně dárek od spisovatele Kahouna a ilustrátora Fixla

Monday, September 6, 2010, 10:28 AM

Litvínov / Spisovatel Jiří Kahoun a ilustrátor Jiří Fixl předávali v Městské knihovně Litvínov svou knihu „Legrační dům“ dětským účastníkům projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka.

Městská knihovna Litvínov se zapojila do 2. ročníku projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, který probíhá pod záštitou MŠMT v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti a vyhlašuje ho Národní pedagogická knihovna Komenského. Cílem projektu je rozvoj četby hned od počátku školní docházky, vytvoření základů návyku pravidelného čtení a potřeby využívat pro získávání vědomostí veřejné nebo školní knihovny i ostatní kulturní instituce v místě bydliště. „Litvínovská knihovna od ledna spolupracovala na projektu s prvními třídami ZŠ Ruská“, říká Blanka Beranová, organizátorka projektu. Každá první třída uskutečnila tři návštěvy litvínovské knihovny s pestrým programem. Hádanky, kvizy a soutěže na téma Abeceda pohádek jim v začátcích čtení pomáhaly. Odměnou za vynaloženou námahu byla dětem Knížka pro prvňáčka, původní česká novinka „Legrační dům“, která byla vytvořena výhradně pro účastníky projektu a nelze ji koupit v běžné knihkupecké síti nejméně po dobu tří let. Závěrečným setkáním projektu byla společná beseda pro všechny třídy s autory knihy, spisovatelem Jiřím Kahounem a ilustrátorem Jiřím Fixlem, kteří „Legrační dům“ slavnostně předali a podepsali všem zúčastněným žákům. Přáním hezkých prázdnin dětem, přítomnému vedení školy i knihovnicím se autoři rozloučili.

2. www.npkk.cz/npkk/kniha_prvnacek_09.php