Show the news headlines - archive of the year 2010

Rytíři pasovali prvňáčky v litvínovské knihovně již po páté

Wednesday, May 26, 2010, 6:10 PM

Litvínov/V Městské knihovně Litvínov proběhl 5. ročník slavnostního Pasování prvňáčků na čtenáře v podání skupiny historického šermu Briganti

Litvínovská knihovna přivítala ve středu 25. 5. bezmála třicítku návštěvníků ku příležitosti 5. ročníku slavnostního Pasování prvňáčků na čtenáře. Vzhledem k malým provizorním prostorům knihovny ve Vodní ulici, byly letos osloveny pouze první třídy ZŠ Ruská a SSZŠ, které se účastnily projektu Knížka pro prvňáčka. Do knihovny se přišli podívat příbuzní prvňáčků, kteří byli připraveni na velkou slávu. Po úvodním přivítání složily děti pod vedením knihovnice slib, že se ke knížkám budou vždy chovat jako rytíři řádu čtenářského, budou je opatrovat jako nejvzácnější poklady, mít je rády a chovat se k nim s úctou. „Děti pak hlasitě přivolaly rytířskou rodinku v plné zbroji, která prošla špalírem rodičů. Každého prvňáčka slavnostně pasoval velký i malý rytíř mečem na rameno“ říká knihovnice Blanka Beranová. „S herci skupiny historického šermu BRIGANTI spolupracujeme již pátým rokem a děti jsou z rytířů každoročně ohromeny. Letos byl milým zpestřením pětiletý rytíř, který, ač ještě nečtenář, pasoval klečící adepty do řádu čtenářského“ říká s úsměvem ředitelka knihovny Marcela Gűttnerová. Děti obdržely pamětní certifikát, průkazku a také první čtenářský úkol. Skládaly knihovnické puzzle, třeba i s pomocí rodičů. Po složení se jim objevila titulní obálka z knížky, kterou si pak v knihovně našly a dostaly ji jako dárek. Novopečení čtenáři si prohlédli se svými rodiči dětské oddělení a vybrané knížky si již půjčili domů.

1. www.knihovna-litvinov.cz/knihovna-litvinov/akce.php?sub=7000&y=2010&ida=405