Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Čtenářům pomůže knihovnický katalog

Monday, January 17, 2011, 3:17 PM

Litvínov / Čtenáři litvínovské knihovny mohou využívat knihovnický katalog. Ten se nachází na internetových stránkách www.knihovna-litvinov.cz

Litvínovská knihovna má na svých internetových stránkách knihovnický katalog. Ten obsahuje všechny svazky, které knihovna vlastní. Katalog slouží k vyhledávání konkrétních knih podle autora, názvu nebo klíčového slova. „Čtenář může z pohodlí domova prohledat celý fond a zjistit, jestli knihu, kterou potřebuje, v knihovně najde. A dokonce, jestli je půjčená nebo stojí přímo v regále,“ vysvětluje knihovnice Lucie Dlouhá. Zájemci mají dále možnost vyhledat novinky za určité období, a to v různých kategoriích. Od roku 2008 knihovna pravidelně vkládá ke každé knize i obrázek obálky. Čtenáři si také mohou najít přehled vlastních výpůjček a rezervací. Po zadání údajů z průkazky se otevře kompletní seznam půjčených i vrácených knih. Pokud knihovna určitou knihu nevlastní, dá se vyhledat v souborném katalogu ČR a případně ji objednat meziknihovní výpůjční službou, tzv. MVS, za poplatek. Knihovna na úvodní straně webu nabízí i elektronické prodloužení výpůjček. Po vyplnění a odeslání žádosti o prolongaci přijde klientům vždy z knihovny odpověď. Neméně zajímavá je kolonka návrhu na zakoupení chybějící knihy či časopisu. Pokud čtenáři v knihovně schází nějaký titul, může ho doporučit z odkazu služby. To mohou využít např. studenti, kteří by potřebovali literaturu ke studiu. Knihovna se díky internetu snaží přiblížit své služby čtenářům co nejvíce.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. 83.69.54.252/katalog/

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/80

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website