Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines

Březen je měsícem čtenářů také v Litvínově

Wednesday, June 3, 2020, 1:13 PM

Litvínovská knihovna se zapojila do celonárodní akce Březen – měsíc čtenářů

Celonárodní akce Březen – měsíc čtenářů zasáhla již tradičně do akcí pořádaných litvínovskou knihovnou. „Čtenáři se mohou těšit na burzu knih, kterou jsme v loňském roce díky stavebním úpravám nemohli uskutečnit,“ sdělila k chystaným aktivitám vedoucí oddělení pro dospělé Hrabinská. Dále mohou návštěvníci knihovny přijít ve středu 11. 3. od 16.30 hod. pobesedovat s cestovatelem, spisovatelem a fotografem Petrem Nazarovem. Na programu budou jeho zážitky z Havajských ostrovů s videoprojekcí o místních zvycích a šamanismu. Ani dětští čtenáři nepřijdou zkrátka. Knihovníci dětského oddělení si pro ně připravili 18. 3. od 15 hod. Listování na motivy známé pohádky Čertí brko. „Listování je vlastně tak trochu divadlo,“ doplňuje informaci vedoucí dětského oddělení Kraft. „Částečně se v něm čte a částečně hraje. Tedy alespoň tak, jak nám to naše herecké schopnosti dovolí,“ dodává s úsměvem. Další akcí pro dětské návštěvníky knihovny je samozřejmě také již legendární celorepubliková událost Noc s Andersenem, která se letos ponese v duchu pirátském. Březen v litvínovské knihovně je opravdu pestrý. Současně v knihovně probíhají i pravidelné a nové zajímavé aktivity, jako např. Tvoření bez talentu, Univerzita volného času či Den pro kluky a Den pro holky. Možné zájemce tedy odkazujeme na webové stránky knihovny nebo facebookový profil, kde se dozvědí další podrobnosti: www.knihovna-litvinov.cz, https://www.facebook.com/knihovna.litvinov/

Za tuto zprávu zodpovídá:
Silvie Knolová
e-mail: knolova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/720

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website