Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2010

Senioři si s litvínovskou knihovnou čtou, ale i cvičí

Monday, April 19, 2010, 3:04 PM

V Městské knihovně Litvínov začal třetí obor VI. semestru Univerzity volného času pro aktivní seniory s názvem Rehabilitace a cvičení

Městská knihovna Litvínov zkouší pro své návštěvníky vymýšlet stále nové aktivity, které by třeba někdo v knihovně ani nečekal. „Ale protože moderní knihovnické služby jsou v Litvínově opravdu multifunkční a komunitní, dostalo se na pořad dne i rehabilitační cvičení pro seniory,“ říká Marcela Gűttnerová, ředitelka knihovny. Nový obor Univerzity volného času je zaměřený na zdravotní neduhy seniorů a obsahuje 8 lekcí po 2 hodinách. Rehabilitační sestra Alena Sedláčková účastníkům poradí jak vhodně procvičit tělo, ukáže různé ulevovací cviky a vysvětlí správné návyky při určitých pohybových aktivitách. „Jsme senioři a máme zájem udržet svůj pohybový aparát v co nejlepším stavu,“ říká paní Valentová, účastnice cvičení. „Po úvodním slově o rehabilitaci nás paní Sedláčková seznámila s jednoduchými, ale účinnými cviky. Celé tělo jsme rozhýbali na židli. Bylo to velmi příjemné,“ dodává Valentová. Druhá lektorka, cvičitelka Nikol Černá, vede praktická cvičení v tělocvičně Společného domu seniorů U Bílého sloupu. Na úvodní hodině se zaměřila na posilování s vahou vlastního těla. V dalších lekcích budou senioři cvičit s míčky, s činkami, tyčí i gumičkami. Seznámí se také s kalanetikou. Po cvičení ještě všichni poseděli u kafíčka v knihovnické místnosti a sdělovali si své dojmy a pocity. Bude-li ze strany seniorů zájem, zorganizuje knihovna rehabilitační cvičení i v dalším semestru univerzity.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=374

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/70

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website