Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2010

Litvínovská knihovna vyhrála prestižní celostátní soutěž

Thursday, November 4, 2010, 10:09 PM

Litvínov – Městská knihovna Litvínov obsadila 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové stránky knihoven BIBLIOWEB 2010 ve dvou kategoriích

Letos po jedenácté organizoval Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) ve spolupráci s Asociací krajů České republiky soutěž BIBLIOWEB 2010 o nejlepší webovou prezentaci knihoven v rámci akce Březen - měsíc čtenářů. Cílem soutěže je udržovat kvalitu webových stránek knihoven na dostatečné úrovni, případně ji dále zvyšovat a dosáhnout, aby knihovnické weby sloužily jejich návštěvníkům jako spolehlivý zdroj informací o knihovnách i jejich službách a přilákaly je do nich. Městská knihovna Litvínov se této prestižní soutěže zúčastnila již po páté a letos získala dvě hlavní prestižní ceny. Hlavní cenu poroty v kategorii odborných knihoven a knihoven v obcích nad 25 tisíc obyvatel a v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené. „Jde o umístění o to cennější, protože knihovna je zařazena do nejvyšší hodnocené kategorie, což Litvínov se svými 26 tisíci obyvateli sotva překračuje. Obstát v konkurenci knihoven z velkých měst s daleko vyššími příjmy a možnostmi je obrovský úspěch, kterého by si mělo město opravdu vážit,“ říká Marcela Gűttnerová, ředitelka knihovny. „Městská knihovna Litvínov nezapomíná ani na hendikepované uživatele a tuto vysoce nastavenou laťku ve formě náročného kritéria soutěže bezchybně překonal její webmaster ing. Radek Šiman,“ dodává Gűttnerová. Ocenění převzala ředitelka knihovny spolu s webmasterem v pondělí 12. dubna na večerním společenském programu 13. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové, nad níž poskytli oficiální záštitu premiér ČR Jan Fischer, ministr vnitra ČR Martin Pecina. Věříme, že všichni uživatelé knihovnického webu http://www.knihovna-litvinov.cz/ budou spokojeni a najdou zde všechny potřebné informace.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. skip.nkp.cz/akcBweb10.htm
  2. www.isss.cz/
  3. www.knihovna-litvinov.cz

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/69

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website