Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Important warning:

LETNÍ OTVÍRACÍ DOBA OD 25. 5. DO 31. 8. 2020
více »

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2018

V knihovně se vznášel duch tajemné Ulriky

Monday, April 23, 2018, 11:15 AM

V litvínovské knihovně se posluchači opět ponořili do historie a nahlédli do života tajemné Ulriky von Levetzow. Její tajemství ale zůstalo nadále neodhaleno.

Do knihovny zavítala Blanka Brandová z mosteckého muzea, která si pro posluchače připravila přednášku o významné ženské osobnosti 19. století, Ulrice von Levetzow, která je zmiňována hlavně ve spojení se známým básníkem Johannem Wolfgangem Goethem. Baronka strávila velkou část svého života na panství v nedalekých Třebívlicích. Posluchači se dozvěděli několik zajímavých faktů z jejího  života. „Upoutalo mě, že se dožila úctyhodných 95 let a nikdy se nevdala, ač měla 12 nabídek ke sňatku,“ vzpomíná Pavel Nedvěd, organizátor Univerzity volného času. Velmi diskutovaný a tajemný je právě její vztah se spisovatelem Goethem, který byl o 55 let starší než Ulrika. Jejich vztah nikdy nebyl potvrzen, ani vypátrán v literárních pramenech i přesto, že náznaky je možné najít v Goethově sbírce Elegie. Asi všechny studenty Univerzity zaujaly poslední hodiny barončina života. „ Ulrika si vzala tajemství doslova do hrobu. V předzvěsti své smrti si baronka nechala přinést dopisy od Goetha, které poté zapálila. Popel z nich smetla do stříbrné nádobky s přáním, aby byla uložena spolu s ní do rakve,“ převyprávěla se zaujetím Marie Černá, jedna z posluchaček. Na studenty čeká ještě ve čtvrtek 26. 4. od 14:30 poslední přednáška tohoto semestru. Jiří Šlajsna bude vyprávět zajímavosti z historie rodu Lobkowitzů.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1932

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/676

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 16:00
Tuesday
8:00 - 16:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 16:00
Friday
8:00 - 15:00

Od 11:00 do 12:00 knihovna uzavřena, sanitační pauza

Log-in

Log-in to reader's account

About this website