Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2010

Pan Andersen již po osmé nocoval v litvínovské knihovně

Friday, March 26, 2010, 11:23 PM

Litvínov / Městská knihovna Litvínov se již po osmé připojila k celostátní akci Noc s Andersenem

Se vzpomínkou na dánského pohádkáře prožilo kulatý 10. ročník akce Noc s Andersenem více než 30 tisíc dětí a 9 tisíc dospělých na 892 místech ve veřejných i školních knihovnách, mateřských, základních a středních školách, občanských sdruženích, domech dětí, klubech i nemocnicích Čech, Moravy, Slovenska, Polska a Slovinska. Kouzelnou noc pořádá k podpoře dětského čtenářství Klub dětských knihoven SKIP ČR. Již po osmé připravily tuto sympatickou akci litvínovské knihovnice se svými tradičními partnery - dramatickým oborem Základní umělecké školy Litvínov a Městskou policií Litvínov. Noc, na kterou se děti celý rok těší, otevírá prostory, které znají všichni jen za dne. „Letos přišlo se sbalenými spacáky do provizorních prostorů litvínovské knihovny 22 dětí, ke kterým se připojila desítka kolegů z dramaťáku,“ říká Marcela Gűttnerová, ředitelka knihovny. Celá noc se nesla v detektivním duchu. V ZUŠ děti zažily dobrodružství v podobě pátrání Sherlocka Holmese po ztracené dívence. Ve čtyřech skupinách absolvovaly detektivní školu a závěrečnou zkouškou bylo vyluštění záhadného textu. Při zpáteční cestě dostaly děti pořádnou dešťovou sprchu a celé promáčené dorazily na služebnu městské policie, kde pokračoval detektivní program. Prohlédly si policejní techniku a kamerový systém, který pomáhá policistům v nekonečném boji se zločinem. Po návratu do knihovny si malí nocležníci pochutnali na andersenských koláčcích, které pro ně pekly seniorky až v Ústí nad Labem. Posilněni, dostali detektivové další složitý úkol. „Museli hledat předměty, které zloději odcizili a ukryli je v knihovnickém sklepení,“ říká Hana Polívková, která se na přípravě soutěže podílela. „Za nalezení ukradených věcí a dopadení zlodějů si vysloužili andersenský balíček sladkostí,“ dodává Polívková. Dalšími netradičními úkoly se děti bavily i dlouho po půlnoci, např. poznávaly pouze hmatem, co je uloženo v záhadné krabici, skládaly hlavolamy či hledaly pachatele v detektivních příbězích. Pozdě v noci se ke slovu dostaly také počítače. Děti si prohlédly zbrusu nový web, vytvořený ku příležitosti 10. ročníku této akce - http://www.nocsandersenem.cz/. Mohly také chatovat s ostatními spolunocležníky v jiných knihovnách. „Dobrou noc měl dětem dát závěrečný film, ale moc se mu to nepodařilo, protože poslední nespavce opustily síly až po 3 hodině ranní,“ říká s unaveným úsměvem knihovnice Blanka Beranová. Rodiče si v sobotu v 8 hodin vyzvedli své ratolesti, kterým se v detektivní knihovně líbilo a zažily spoustu dobrodružství. Poděkování si zaslouží všechny knihovnice, které jsou ochotné strávit noc v práci a připravit pro děti zábavnou akci a také další pomocníci, kteří se na organizaci podíleli.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=382
  2. nocsandersenem.cz/

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/65

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website