Městská knihovna Litvínov

Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Jazyk / Sprache / Language

Základní úkony webu

Akce
Aktuální nabídka akcí
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotogalerie
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

REKONSTRUKCE SKLADU
více »

Zasílání informací o akcích knihovny

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Poslání knihovny

Vize
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Tisková zpráva

Zobrazit přehled zpráv - archiv roku 2016

S Ondrou pro Světlušku aneb jak se žije s hendikepem

Středa, 21. září 2016, 16:47

Litvínov/V Městské knihovně Litvínov proběhla beseda s nevidomým chlapcem Ondrou Krejčou

V rámci projektu "O životě - bez cenzury" za podpory Ministerstva kultury ČR proběhla 20. září ve společenské místnosti litvínovské knihovny beseda s nevidomým chlapcem Ondrou Krejčou a jeho rodiči. Maminka Ondry mluvila o vyrovnávání se s jinakostí svého dítěte, o obavách z budoucnosti a o podpoře rodiny, přátel a odborníků, se kterými se s Ondrou od zjištění diagnózy setkávali. Jeho tatínek pak navázal svým vlastním vnímáním celé situace a nastínil tak zúčastněným, jak tento hendikep ovlivnil vzájemné vztahy v rámci rodiny. O nástrahách běžného života nevidomých se rozpovídal i sám Ondra, a také předvedl různé pomůcky, které mu pomáhají tyto překážky překonávat. Ukázal chůzi se slepeckou holí, "hladinku" sloužící k nalévání nápoje, Pichtův stroj či šachy a hru Člověče, nezlob se! pro nevidomé.  Jeho projev byl bezprostřední a velmi milý. Účastníci besedy si také mohli prohlédnout zpracování Harryho Pottera v Braillově písmu. Zjistili také, že Ondra hraje na několik hudebních nástrojů (v současnosti nejraději na bicí) a také velmi rád sportuje. Na otázku, zda se někdy setkali s nepochopením většinové společnosti, sdělili Ondra i jeho maminka, že naráželi spíše na pozitivní reakce. Co se týče těch negativních, ztotožňuje se Ondra s Goetheho výrokem, který na besedě také zazněl: „Jsme zvyklí na to, že se lidé vysmívají, čemu nerozumí.“

Za tuto zprávu zodpovídá:
Hana Knolová
e-mail: knolova@knihovna-litvinov.cz

Přílohy

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/602

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Otevírací doba

Dospělé i dětské oddělení

Pondělí
8:00 - 18:00
Úterý
8:00 - 17:00
Středa
13:00 - 18:00
Čtvrtek
8:00 - 17:00
Pátek
8:00 - 16:00

Přihlášení

Přihlášení do čtenářského konta