Městská knihovna Litvínov

Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Jazyk / Sprache / Language

Základní úkony webu

Akce
Aktuální nabídka akcí
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotogalerie
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

REKONSTRUKCE SKLADU
více »

Zasílání informací o akcích knihovny

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Poslání knihovny

Vize
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Tisková zpráva

Zobrazit přehled zpráv - archiv roku 2016

Benefiční setkání potěšilo nevidomého Ondru

Pondělí, 29. srpna 2016, 11:49

Litvínov/Seniorští cyklisté uspořádali cyklomarathon a výtěžek věnovali v Městské knihovně Litvínov nevidomému Ondrovi.

Parta nadšených litvínovských seniorů, kteří každý rok pořádají nějakou velkou sportovní akci, se letos rozhodla pro cyklistický maraton. 24 hodin kroužili ve štafetách v areálu rekreační plochy Nové Záluží. Za každý ujetý kilometr zaplatili 1 Kč do společného fondu. Výtěžek chtěli věnovat na dobročinné účely a přemýšleli, komu by udělali radost. S Městskou knihovnou Litvínov mají tito senioři dlouhodobě dobré vztahy, protože se účastnili např. knihovnického cyklomaratonu Bibliotour do lounské knihovny. Při organizaci čtyřiadvacítky padl návrh na využití nashromážděných financí nevidomému Ondrovi, který je pravidelným návštěvníkem knihovny. Seniorům se nápad moc líbil, a tak 26. 8. proběhla benefiční akce v knihovně, kdy zástupce seniorů předal Ondrovi a jeho mamince hotovost ve výši 4 tisíc Kč, jako příspěvek na telefon pro nevidomé. Ondra jako poděkování zahrál na akordeon škálu různých skladeb. Pak se rozvinula debata na téma, jak Ondra a jeho rodina zvládá život s hendikepem, s čím má problémy a co se naopak dobře naučil. Setkání bylo velmi přátelské až dojemné. Je výborné vědět, že v Litvínově jsou lidé, kterým není osud postižených lidí lhostejný a že knihovna je důstojným místem, kde mohla tato benefiční akce proběhnout.

S Ondrou a jeho maminkou se můžete ještě potkat 20. 9. od 16 hodin na akci S Ondrou pro Světlušku aneb jak se žije s hendikepem, kde si poslechnete, jak vnímá svět nevidomý a s jakými každodenními problémy se musí vypořádat.

 

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Přílohy

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1707

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/597

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Otevírací doba

Dospělé i dětské oddělení

Pondělí
8:00 - 18:00
Úterý
8:00 - 17:00
Středa
13:00 - 18:00
Čtvrtek
8:00 - 17:00
Pátek
8:00 - 16:00

Přihlášení

Přihlášení do čtenářského konta