Show the news headlines - archive of the year 2016

Benefiční setkání potěšilo nevidomého Ondru

Monday, August 29, 2016, 11:49 AM

Litvínov/Seniorští cyklisté uspořádali cyklomarathon a výtěžek věnovali v Městské knihovně Litvínov nevidomému Ondrovi.

Parta nadšených litvínovských seniorů, kteří každý rok pořádají nějakou velkou sportovní akci, se letos rozhodla pro cyklistický maraton. 24 hodin kroužili ve štafetách v areálu rekreační plochy Nové Záluží. Za každý ujetý kilometr zaplatili 1 Kč do společného fondu. Výtěžek chtěli věnovat na dobročinné účely a přemýšleli, komu by udělali radost. S Městskou knihovnou Litvínov mají tito senioři dlouhodobě dobré vztahy, protože se účastnili např. knihovnického cyklomaratonu Bibliotour do lounské knihovny. Při organizaci čtyřiadvacítky padl návrh na využití nashromážděných financí nevidomému Ondrovi, který je pravidelným návštěvníkem knihovny. Seniorům se nápad moc líbil, a tak 26. 8. proběhla benefiční akce v knihovně, kdy zástupce seniorů předal Ondrovi a jeho mamince hotovost ve výši 4 tisíc Kč, jako příspěvek na telefon pro nevidomé. Ondra jako poděkování zahrál na akordeon škálu různých skladeb. Pak se rozvinula debata na téma, jak Ondra a jeho rodina zvládá život s hendikepem, s čím má problémy a co se naopak dobře naučil. Setkání bylo velmi přátelské až dojemné. Je výborné vědět, že v Litvínově jsou lidé, kterým není osud postižených lidí lhostejný a že knihovna je důstojným místem, kde mohla tato benefiční akce proběhnout.

S Ondrou a jeho maminkou se můžete ještě potkat 20. 9. od 16 hodin na akci S Ondrou pro Světlušku aneb jak se žije s hendikepem, kde si poslechnete, jak vnímá svět nevidomý a s jakými každodenními problémy se musí vypořádat.

1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1707