Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Základní úkony webu

Aktuální nabídka akcí
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

VÁNOČNÍ UZAVÍRKA - od pátku 21. 12. 2018 do 1. 1. 2019 bude knihovna uzavřena. Přejeme příjemné svátky a těšíme se na Vás v novém roce.

Zasílání informací o akcích knihovny

Poslání knihovny

Vize
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Zobrazit přehled zpráv - archiv roku 2016

Benefiční setkání potěšilo nevidomého Ondru

Pondělí, 29. srpna 2016, 11:49

Litvínov/Seniorští cyklisté uspořádali cyklomarathon a výtěžek věnovali v Městské knihovně Litvínov nevidomému Ondrovi.

Parta nadšených litvínovských seniorů, kteří každý rok pořádají nějakou velkou sportovní akci, se letos rozhodla pro cyklistický maraton. 24 hodin kroužili ve štafetách v areálu rekreační plochy Nové Záluží. Za každý ujetý kilometr zaplatili 1 Kč do společného fondu. Výtěžek chtěli věnovat na dobročinné účely a přemýšleli, komu by udělali radost. S Městskou knihovnou Litvínov mají tito senioři dlouhodobě dobré vztahy, protože se účastnili např. knihovnického cyklomaratonu Bibliotour do lounské knihovny. Při organizaci čtyřiadvacítky padl návrh na využití nashromážděných financí nevidomému Ondrovi, který je pravidelným návštěvníkem knihovny. Seniorům se nápad moc líbil, a tak 26. 8. proběhla benefiční akce v knihovně, kdy zástupce seniorů předal Ondrovi a jeho mamince hotovost ve výši 4 tisíc Kč, jako příspěvek na telefon pro nevidomé. Ondra jako poděkování zahrál na akordeon škálu různých skladeb. Pak se rozvinula debata na téma, jak Ondra a jeho rodina zvládá život s hendikepem, s čím má problémy a co se naopak dobře naučil. Setkání bylo velmi přátelské až dojemné. Je výborné vědět, že v Litvínově jsou lidé, kterým není osud postižených lidí lhostejný a že knihovna je důstojným místem, kde mohla tato benefiční akce proběhnout.

S Ondrou a jeho maminkou se můžete ještě potkat 20. 9. od 16 hodin na akci S Ondrou pro Světlušku aneb jak se žije s hendikepem, kde si poslechnete, jak vnímá svět nevidomý a s jakými každodenními problémy se musí vypořádat.

1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1707

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Dospělé i dětské oddělení

Přihlášení do čtenářského konta