Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Important warning:

LETNÍ PROVOZ
více »

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2016

Čtyřlístkové postavičky pasovaly děti na čtenáře

Thursday, June 30, 2016, 5:32 PM

Knihovníci dětského oddělení na konci školního roku opět popasovali tři třídy prvňáčků na čtenáře. Pasování bylo vyvrcholením projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Pasovacího aktu se i letos ujaly čtyřlístkové postavičky a bezmála 70 prvňáčků ze Sportovní soukromé základní školy Litvínov povýšilo na čtenáře. Tyto děti se zapojily do projektu „Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka“. „Cílem projektu je přivést děti do knihovny a rozvíjet čtenářskou gramotnost hned od začátku školní docházky,“ říká H. Hogenová, knihovnice dětského oddělení, která měla celý projekt na starosti. Za celoroční snažení dostaly děti knihu spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátorky Báry Buchalové – Knihožrouti, původní českou novinku, která byla napsána a ilustrována pouze pro účastníky projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. „Aby byly děti více motivované, připravili jsme pro ně také soutěž Souboj tříd. V té žáčci pro své třídy sbírali body za návštěvy knihovny, vypůjčené knihy, plnili speciální úkoly a zapojili se do Čtení pomáhá,“ dodává Hogenová. Když se z prvňáčků stali rytíři řádu čtenářského, dozvěděli se, jak si jejich třídy v soutěži vedly. Děti z vítězné třidy (1. B) si odnesly další knihu, tentokrát podle jejich výběru.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1700

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/595

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 16:00
Tuesday
8:00 - 16:00
Wednesday
zavřeno
Thursday
9:00 - 18:00
Friday
8:00 - 15:00

29. 7. – 9. 8. zavřeno

Log-in

Log-in to reader's account

About this website