Městská knihovna Litvínov

Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Jazyk / Sprache / Language

Základní úkony webu

Akce
Aktuální nabídka akcí
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotogalerie
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

REKONSTRUKCE SKLADU
více »

Zasílání informací o akcích knihovny

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Poslání knihovny

Vize
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Tisková zpráva

Zobrazit přehled zpráv - archiv roku 2016

Čtyřlístkové postavičky pasovaly děti na čtenáře

čtvrtek, 30. června 2016, 17:32

Knihovníci dětského oddělení na konci školního roku opět popasovali tři třídy prvňáčků na čtenáře. Pasování bylo vyvrcholením projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Pasovacího aktu se i letos ujaly čtyřlístkové postavičky a bezmála 70 prvňáčků ze Sportovní soukromé základní školy Litvínov povýšilo na čtenáře. Tyto děti se zapojily do projektu „Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka“. „Cílem projektu je přivést děti do knihovny a rozvíjet čtenářskou gramotnost hned od začátku školní docházky,“ říká H. Hogenová, knihovnice dětského oddělení, která měla celý projekt na starosti. Za celoroční snažení dostaly děti knihu spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátorky Báry Buchalové – Knihožrouti, původní českou novinku, která byla napsána a ilustrována pouze pro účastníky projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. „Aby byly děti více motivované, připravili jsme pro ně také soutěž Souboj tříd. V té žáčci pro své třídy sbírali body za návštěvy knihovny, vypůjčené knihy, plnili speciální úkoly a zapojili se do Čtení pomáhá,“ dodává Hogenová. Když se z prvňáčků stali rytíři řádu čtenářského, dozvěděli se, jak si jejich třídy v soutěži vedly. Děti z vítězné třidy (1. B) si odnesly další knihu, tentokrát podle jejich výběru.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Přílohy

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1700

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/595

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Otevírací doba

Dospělé i dětské oddělení

Pondělí
8:00 - 18:00
Úterý
8:00 - 17:00
Středa
13:00 - 18:00
Čtvrtek
8:00 - 17:00
Pátek
8:00 - 16:00

Přihlášení

Přihlášení do čtenářského konta