Městská knihovna Litvínov

Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Jazyk / Sprache / Language

Základní úkony webu

Akce
Aktuální nabídka akcí
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotogalerie
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

REKONSTRUKCE SKLADU
více »

Zasílání informací o akcích knihovny

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Poslání knihovny

Vize
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Tisková zpráva

Zobrazit přehled zpráv - archiv roku 2016

Cyklistika a knihovny? Proč ne!

úterý, 21. června 2016, 10:30

Litvínov/2. ročník cyklomaratonu Bibliotour na podporu knihoven v našem kraji absolvovalo přes padesát účastníků

Svaz knihovníků a informačních pracovníků regionu Chomutovsko připravil CYKLOMARATON na podporu knihoven svého regionu. Etapy pro své návštěvníky připravily knihovny v Klášterci nad Ohří, Chomutově, Litvínově, Jirkově, Mostě, Lounech, Postoloprtech, Žatci, Podbořanech a Kadani. Jízda měla propagovat knihovny a poukázat na to, že jsou to moderní instituce, které svým návštěvníkům nabízejí zajímavé zážitkové aktivity. Všichni účastníci dostali placky s logem, které pro Bibliotour vytvořil ilustrátor dětských knih Adolf Dudek. První etapa v pátek 17. 6. byla ale poznamenána nepřízní počasí. Část trasy musela být zrušena. Při druhé etapě se již počasí umoudřilo a tak odstartovala v sobotu 18. 6. od litvínovské knihovny do Loun. Trasa měřila 42 km a vzhledem k bezpečnosti vedla menšími silnicemi přes Záluží, Komořany, Bylany, Nemilkov, Lišnici, Polerady, Volevčice, Počerady, Břvany, Lenešice až k lounské knihovně na náměstí.  Peloton, který vedl knihovník Vláďa Kraft, udržoval slušné sportovní tempo. „Já jsem cyklisty doprovázela autem, pokud by bylo třeba nějaké pomoci a také jsem vezla ceny od sponzorů,“ říká Marcela Gűttnerová, ředitelka knihovny. Masérka Lubomíra Skořepová napekla pro sportovce koláč a štrúdl, který jim přišel na odpočinkové zastávce vhod. V cílové lounské knihovně bylo pro žíznivé cyklisty připraveno občerstvení a drobné dárečky od lounských dobrovolnic. Dále proběhlo losování o ceny, které do Bibliotouru 2016 věnoval cyklosport Rudolf Čupec – MOTO + KOLO Litvínov a MASÁŽE Lubomíra Skořepová. Hlavní cenou byl dárkově zabalený štrúdl. „Za všechny ceny bych sponzorům chtěla velmi poděkovat,“ dodává Gűttnerová. Cyklomaraton uzavřela třetí etapa v neděli 19. 6. od lounské knihovny do Kadaně. Účastníci mohli jet od knihovny ke knihovně nebo se prostě připojit kdekoliv na trase a jet se svými knihovníky libovolně dlouhý úsek," říká hlavní organizátor akce Martin Biša, ředitel klášterecké knihovny.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Přílohy

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1692

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/593

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Otevírací doba

Dospělé i dětské oddělení

Pondělí
8:00 - 18:00
Úterý
8:00 - 17:00
Středa
13:00 - 18:00
Čtvrtek
8:00 - 17:00
Pátek
8:00 - 16:00

Přihlášení

Přihlášení do čtenářského konta