Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Important warning:

LETNÍ PROVOZ
více »

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2016

Knihovna láká cyklisty

Tuesday, May 17, 2016, 4:46 PM

Litvínov/Již 2. ročník cyklomaratonu Bibliotour nabízejí svým návštěvníkům knihovny v Klášterci nad Ohří, Chomutově, Litvínově, Jirkově, Mostě, Lounech, Postoloprtech, Žatci, Podbořanech a Kadani.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků regionu Chomutovsko připravil cyklomaraton BIBLIOTOUR 2016 na podporu knihoven regionu! Jízda má poukázat na to, že knihovny mají moderní neotřelý přístup hlavně ke svým návštěvníkům, kterým chtějí nabídnout zajímavé zážitkové aktivity. Akce je určena pro širokou veřejnost, startující ani nemusí být registrovaní čtenáři knihoven. "Každý může jet od knihovny ke knihovně, nebo se prostě připojit kdekoliv na trase a jet se svými knihovníky libovolně dlouhý úsek. Trasa není příliš náročná, vede lehkým terénem a je vhodná i pro zdatnější děti," říká hlavní organizátor akce Martin Biša, ředitel klášterecké knihovny. Etapy začínají a končí u zúčastněných knihoven. 17. 6. začíná první etapa ve 12,30 u klášterecké knihovny. Trasa dále vede přes knihovny v Chomutově, Jirkově a končí v Mostě. Je dlouhá 47 km. 18. 6. v 10 hodin startuje druhá etapa od litvínovské knihovny do Loun, která měří 42 km. Vede většinou vedlejšími silnicemi přes Záluží, Komořany, Bylany, Nemilkov, Lišnice, Polerady, Volevčice, Počerady, Břvany, Lenešice až k lounské knihovně na náměstí. 19. 6. cyklomaraton uzavře třetí etapa, která začíná v 10 hodin od lounské knihovny do Kadaně a účastníci překonají 58 km. Pro bezpečnost cyklistů je nutné, aby měli všichni cyklistickou přilbu. Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, což stvrdí podpisem prezenční listiny. Zdatnější děti do 15 let mohou jet pouze v doprovodu rodiče. Mladí lidé 15–18 mohou jet sami, ale s písemným svolením rodiče, které odevzdají na startu. "Cyklomaraton je hlavně myšlen jako zážitková jízda, nejde o to, být někde první, naopak, chceme udržet "peloton" co nejvíce pohromadě. Rychlíci se tedy budou muset přizpůsobit tempu pomalejších. Na druhou stranu bychom ale chtěli udržovat slušné turistické tempo," dodává Marcela Gűttnerová, ředitelka zapojené litvínovské knihovny. Pořadatel zajišťuje jednoho cyklistu jako doprovod znalý plánované trasy, který bude označen trikem s logem akce. To pro Bibliotour vytvořil ilustrátor dětských knih Adolf Dudek. Doprovod poveze lékárničku a technickou první pomoc (lepení, pumpu, nářadí). V průjezdních a cílových knihovnách bude možnost doplnění vody a drobného občerstvení. Pořadatel ale NEZAJIŠŤUJE dopravu z cíle etapy zpět domů a lékařskou pomoc při rozsáhlejším úrazu. V tom případě je nutné volat LSPP (průkazky pojišťovny s sebou). Pořádající knihovny také v průběhu celé akce nepřebírají zodpovědnost za škody na zdraví ani materiální škody, které se přihodí účastníkům v průběhu nebo v souvislosti s akcí. Každý účastník, který pojede alespoň jednu vypsanou etapu obdrží drobný dárek jako poděkování za podporu knihovny a za účast v cyklomaratonu.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1692

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/587

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 16:00
Tuesday
8:00 - 16:00
Wednesday
zavřeno
Thursday
9:00 - 18:00
Friday
8:00 - 15:00

29. 7. – 9. 8. zavřeno

Log-in

Log-in to reader's account

About this website