Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Základní úkony webu

Aktuální nabídka akcí
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

Hledáme EKONOMKU a kolegyni do DĚTSKÉHO oddělení. V případě zájmu pošlete do 22. 10. 2018 požadované materiály na mail guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Zasílání informací o akcích knihovny

Poslání knihovny

Vize
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Zobrazit přehled zpráv - archiv roku 2016

Knihovna láká cyklisty

úterý, 17. května 2016, 16:46

Litvínov/Již 2. ročník cyklomaratonu Bibliotour nabízejí svým návštěvníkům knihovny v Klášterci nad Ohří, Chomutově, Litvínově, Jirkově, Mostě, Lounech, Postoloprtech, Žatci, Podbořanech a Kadani.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků regionu Chomutovsko připravil cyklomaraton BIBLIOTOUR 2016 na podporu knihoven regionu! Jízda má poukázat na to, že knihovny mají moderní neotřelý přístup hlavně ke svým návštěvníkům, kterým chtějí nabídnout zajímavé zážitkové aktivity. Akce je určena pro širokou veřejnost, startující ani nemusí být registrovaní čtenáři knihoven. "Každý může jet od knihovny ke knihovně, nebo se prostě připojit kdekoliv na trase a jet se svými knihovníky libovolně dlouhý úsek. Trasa není příliš náročná, vede lehkým terénem a je vhodná i pro zdatnější děti," říká hlavní organizátor akce Martin Biša, ředitel klášterecké knihovny. Etapy začínají a končí u zúčastněných knihoven. 17. 6. začíná první etapa ve 12,30 u klášterecké knihovny. Trasa dále vede přes knihovny v Chomutově, Jirkově a končí v Mostě. Je dlouhá 47 km. 18. 6. v 10 hodin startuje druhá etapa od litvínovské knihovny do Loun, která měří 42 km. Vede většinou vedlejšími silnicemi přes Záluží, Komořany, Bylany, Nemilkov, Lišnice, Polerady, Volevčice, Počerady, Břvany, Lenešice až k lounské knihovně na náměstí. 19. 6. cyklomaraton uzavře třetí etapa, která začíná v 10 hodin od lounské knihovny do Kadaně a účastníci překonají 58 km. Pro bezpečnost cyklistů je nutné, aby měli všichni cyklistickou přilbu. Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, což stvrdí podpisem prezenční listiny. Zdatnější děti do 15 let mohou jet pouze v doprovodu rodiče. Mladí lidé 15–18 mohou jet sami, ale s písemným svolením rodiče, které odevzdají na startu. "Cyklomaraton je hlavně myšlen jako zážitková jízda, nejde o to, být někde první, naopak, chceme udržet "peloton" co nejvíce pohromadě. Rychlíci se tedy budou muset přizpůsobit tempu pomalejších. Na druhou stranu bychom ale chtěli udržovat slušné turistické tempo," dodává Marcela Gűttnerová, ředitelka zapojené litvínovské knihovny. Pořadatel zajišťuje jednoho cyklistu jako doprovod znalý plánované trasy, který bude označen trikem s logem akce. To pro Bibliotour vytvořil ilustrátor dětských knih Adolf Dudek. Doprovod poveze lékárničku a technickou první pomoc (lepení, pumpu, nářadí). V průjezdních a cílových knihovnách bude možnost doplnění vody a drobného občerstvení. Pořadatel ale NEZAJIŠŤUJE dopravu z cíle etapy zpět domů a lékařskou pomoc při rozsáhlejším úrazu. V tom případě je nutné volat LSPP (průkazky pojišťovny s sebou). Pořádající knihovny také v průběhu celé akce nepřebírají zodpovědnost za škody na zdraví ani materiální škody, které se přihodí účastníkům v průběhu nebo v souvislosti s akcí. Každý účastník, který pojede alespoň jednu vypsanou etapu obdrží drobný dárek jako poděkování za podporu knihovny a za účast v cyklomaratonu.

1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1692

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Dospělé i dětské oddělení

Přihlášení do čtenářského konta