Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2010

Senioři diskutovali o budoucnosti knih a knihoven

Friday, February 19, 2010, 3:57 PM

Litvínov / V Městské knihovně Litvínov začal druhý obor Univerzity volného času. O písmu a knihách přednášela ředitelka chomutovské knihovny. Další přednáška se uskuteční 3. 3. od 13:30 hodin.

Přes dvacet seniorů se sešlo na zahájení druhého oboru knihovnické Univerzity volného času s názvem Cestovatelé a jiné zajímavosti ve Společném domě seniorů U Bílého sloupu. Úvodní přednášku zahájila Mgr. Marie Laurinová, ředitelka Střediska knihovnických a kulturních služeb Chomutov. Provedla posluchače vývojem písma od jeho počátků, nastínila odlišnosti různých typů písma a jejich rozšíření po světě. Přes vynález papíru a knihtisku se postupně dostala až ke vzniku knih i knihoven a jejich rozvoji. Marcela Gűttnerová, ředitelka litvínovské knihovny, přiblížila seniorům současnou funkci knihoven a nastínila jejich vývoj v budoucnosti. „Moderní knihovny jsou již taková multifunkční centra, která nabízejí návštěvníkům nejen knihy, ale další doprovodné aktivity, jako jsou vzdělávací kurzy, pořady pro děti, zábavné besedy či přednášky, výstavy, soutěže, možnosti setkávání různých zájmových skupin atd. Knihovna, která tuto změnu včas nepochopí, je odsouzená k zániku, protože konkurence internetu je obrovská,“ dodává Gűttnerová. V zajímavé debatě, kterou senioři rozpoutali, byly slyšet názory na to, zda v budoucnu přežije klasická forma knihy nebo jestli ji vytěsní knihy elektronické. Polemiku vedli také na téma významu výuky psacího písma pro budoucí generace. Podnětnou diskusi uzavřelo pozvání na další přednášku s názvem Osudové osmičky v našich dějinách, která se uskuteční 3. 3. od 13:30 hodin ve Společném domě seniorů U Bílého sloupu. Přednášet bude Mgr. Jiří Šlajsna, vedoucí historického oddělení Oblastního muzea v Chomutově. Připomene klíčové momenty v našich dějinách, v nichž byly osudovými právě roky končící pověstnou „osmičkou“. Otevíraly nebo uzavíraly dějinné etapy a přinášely s sebou dalekosáhlé zvraty. Zúčastnit se mohou jak předplatitelé celého oboru univerzity, tak zájemci z řad veřejnosti, kteří chtějí vidět pouze jednotlivé přednášky. Jednorázové vstupné je 40 Kč.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=7&ida=385

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/58

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website