Show the news headlines - archive of the year 2015

Prázdninové výlety s knihovnou

Thursday, August 27, 2015, 11:46 AM

Litvínov/Městská knihovna Litvínov pořádala o prázdninách dva výlety pro děti. Děti se seznamovaly s vědou v Techmanii a poznávaly známé osobnosti současnosti i minulosti.

Městská knihovna Litvínov uspořádala o letních prázdninách dva výlety pro děti. Na konci července se uskutečnil výlet do plzeňského science centra Techmania. 24 dětí si mělo možnost na vlastní kůži osahat nejrůznější interaktivní exponáty. Díky nim se dozvěděly, jak fungují různé přírodní jevy a zákonitosti. V expozici Vodní svět si výletníci vyzkoušeli například vytvořit vodní vír, proplout lodičkou skrz zdymadlo nebo rozpohybovat těžkou žulovou kouli pouze pomocí jednoho prstu. Děti také mohly poměřit síly s některými zástupci zvířecí říše. Na konec srpna si knihovníci dětského oddělení připravili pro 18 dětí výlet do Prahy. První zastávkou bylo Muzeum voskových figurín. V něm mohly děti obdivovat voskové dvojníky známých postav z českých i světových dějin. Také se ocitly tváří v tvář populárním hollywoodským hvězdám. „Největší úspěch podle cvakání fotoaparátů sklidila Lady Gaga a Justin Bieber, “ sdělila Iva Freibergová, vedoucí dětského oddělení. Po muzeu následovala zastávka v Imagináriu. V něm se děti proplétaly zrcadlovými bludišti, pobavily se nad svými zdeformovanými tělíčky a zhlédly promítání v kaleidoskopickém kině. Součástí Imaginária je také místnost s interaktivními předměty. V ní si děti lámaly hlavičky s hlavolamy a zkoušely multimediální hudební nástroj bamboofonomat. „Dokonce se nám poštěstilo sledovat promenádu apoštolů a dalších sošek na Staroměstském orloji,“ doplnila k návštěvě Prahy Freibergová. Výlety s knihovnou se uskutečnily díky dotaci, kterou poskytlo město Litvínov v rámci projektu Rangers.

Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz