Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Important warning:

LETNÍ OTVÍRACÍ DOBA OD 25. 5. DO 31. 8. 2020
více »

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2015

Prázdninové výlety s knihovnou

Thursday, August 27, 2015, 11:46 AM

Litvínov/Městská knihovna Litvínov pořádala o prázdninách dva výlety pro děti. Děti se seznamovaly s vědou v Techmanii a poznávaly známé osobnosti současnosti i minulosti.

Městská knihovna Litvínov uspořádala o letních prázdninách dva výlety pro děti. Na konci července se uskutečnil výlet do plzeňského science centra Techmania. 24 dětí si mělo možnost na vlastní kůži osahat nejrůznější interaktivní exponáty. Díky nim se dozvěděly, jak fungují různé přírodní jevy a zákonitosti. V expozici Vodní svět si výletníci vyzkoušeli například vytvořit vodní vír, proplout lodičkou skrz zdymadlo nebo rozpohybovat těžkou žulovou kouli pouze pomocí jednoho prstu. Děti také mohly poměřit síly s některými zástupci zvířecí říše. Na konec srpna si knihovníci dětského oddělení připravili pro 18 dětí výlet do Prahy. První zastávkou bylo Muzeum voskových figurín. V něm mohly děti obdivovat voskové dvojníky známých postav z českých i světových dějin. Také se ocitly tváří v tvář populárním hollywoodským hvězdám. „Největší úspěch podle cvakání fotoaparátů sklidila Lady Gaga a Justin Bieber, “ sdělila Iva Freibergová, vedoucí dětského oddělení. Po muzeu následovala zastávka v Imagináriu. V něm se děti proplétaly zrcadlovými bludišti, pobavily se nad svými zdeformovanými tělíčky a zhlédly promítání v kaleidoskopickém kině. Součástí Imaginária je také místnost s interaktivními předměty. V ní si děti lámaly hlavičky s hlavolamy a zkoušely multimediální hudební nástroj bamboofonomat. „Dokonce se nám poštěstilo sledovat promenádu apoštolů a dalších sošek na Staroměstském orloji,“ doplnila k návštěvě Prahy Freibergová. Výlety s knihovnou se uskutečnily díky dotaci, kterou poskytlo město Litvínov v rámci projektu Rangers.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1542
  2. www.knihovna-litvinov.cz/akce/1545

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/511

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 16:00
Tuesday
8:00 - 16:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 16:00
Friday
8:00 - 15:00

Od 11:00 do 12:00 knihovna uzavřena, sanitační pauza

Log-in

Log-in to reader's account

About this website