Show the news headlines - archive of the year 2010

Knihovna motivuje prvňáčky ke čtení

Thursday, January 14, 2010, 2:41 PM

Městská knihovna Litvínov nabídla spolupráci ZŠ Ruská na 2. ročníku projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, který podporuje MŠMT v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti a vyhlašuje Národní pedagogická knihovna Komenského. Paní učitelky 1. tříd spolupráci nadšeně uvítaly a již ve středu 13. 1. s dětmi navštívily knihovnu ve Vodní ulici. Cílem projektu je rozvoj četby hned od počátku školní docházky, vytvoření základů návyku pravidelného čtení a potřeby využívat pro získávání vědomostí veřejné nebo školní knihovny i ostatní kulturní instituce v místě bydliště. „V průběhu měsíců ledna až března žáci 1. tříd ZŠ Ruská uskuteční tři návštěvy litvínovské knihovny s pestrým programem. Hádanky, kvizy a soutěže na téma Abeceda pohádek jim budou v začátcích čtení pomáhat“, říká Blanka Beranová, organizátorka projektu. Odměnou za vynaloženou námahu bude dětem Knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla vytvořena výhradně pro účastníky projektu a nelze ji koupit v běžné knihkupecké síti nejméně po dobu tří let. Ve školním roce 2009/2010 to bude knížka předního spisovatele Jiřího Kahouna „Legrační dům“, kterou bude ilustrovat známý ilustrátor Jiří Fixl. Závěrečným setkáním tohoto projektu bude společná beseda pro všechny třídy se spisovatelem Jiřím Kahounem a ilustrátorem Jiřím Fixlem, kteří slavnostně všem zúčastněným žákům knížku předají. V loňském 1. ročníku projektu spolupracovali s knihovnou prvňáčci z litvínovské sportovní školy a odnesli si domů knihu Ivony Březinové Okno do komína.

1. www.npkk.cz/npkk/kniha_prvnacek_09.php