Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2010

Knihovna baví děti po celý rok

Friday, January 29, 2010, 1:06 PM

Litvínov / Litvínovská knihovna organizuje každý měsíc zábavné soutěže o drobné ceny pro děti různého věku.

Dětské oddělení Městské knihovny Litvínov se pro děti stává stále častěji útočištěm a místem pro jejich mimoškolní vyžití. Knihovna tak funguje jako alternativa školních družin či náhražka domu mládeže, který v Litvínově pro tyto účely chybí. Kromě možnosti v knihovně v klidu posedět s knížkou nebo časopisem, se děti zúčastňují pravidelných soutěží o zajímavé ceny. Soutěže se každý měsíc obměňují, a tak na malé čtenáře čeká pokaždé jiný úkol k vyřešení. Je to hledání rozdílů, luštění křížovek, vědomostní kvizy či různé rébusy. Soutěže jsou vždy rozděleny do tří věkových kategorií, kterým je pak uzpůsobena i obtížnost řešených úkolů. „Výjimečně si děti berou soutěže na vyplnění domů, většinou se posadí ke stolečku a řeší je přímo na „místě činu“, v knihovně,“ říká s úsměvem nová pracovnice dětského oddělení Iva Freibergová . Na konci měsíce pak malí čtenáři vylosují několik výherců a ti za správné řešení dostanou odměnu ve formě drobných věcných darů, plakátů, záložek či sladkostí.V únoru se mohou děti pobavit s těmito úkoly: Hledej rozdíly s Pusíkem (4 – 7 let), Křížovka s Dádou (8 – 11 let) a Osmisměrka (12 – 15 let). O tom, že se Městská knihovna Litvínov stala pro děti oblíbeným místem, svědčí i fakt, že zde dennodenně tráví i několik hodin po skončení vyučování. Pro rodiče s malými dětmi se dětské oddělení stává zase přehlídkou barevných obrázků s různými zvířátky a oblíbenými hrdiny, hracích knížek a jiných knižních lákadel. „Už nyní pro děti chystáme další zajímavé soutěže, a tak věříme, že se k nám naši malí čtenáři budou i nadále těšit a stráví zde s knížkou či soutěžením hezké odpoledne raději, než vysedáváním u PC her,“ dodává Freibergová.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/44

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website