Městská knihovna Litvínov

Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Jazyk / Sprache / Language

Základní úkony webu

Akce
Aktuální nabídka akcí
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotogalerie
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

REKONSTRUKCE SKLADU
více »

Zasílání informací o akcích knihovny

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Poslání knihovny

Vize
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Tisková zpráva

Zobrazit přehled zpráv - archiv roku 2012

Autorské čtení z Piva, které strašilo

čtvrtek, 15. března 2012, 10:36

Litvínov/Městská knihovna Litvínov přivítala autorku poutavých knih paní Olgu Suchomelovou. Besedou provázel pan PhDr. Jiří Pondělíček, lektor a manžel autorky.

Pondělní odpoledne 12. 3. poctili knihovnu svou návštěvou paní Olga Suchomelová, autorka knihy Pivo, které strašilo (O životě občas psinézním), se svým manželem, a zároveň moderátorem besedy, panem doktorem Jiřím Pondělíčkem. Pro knihovnu to byla první mimoměstská návštěva. „Má žena je asi jednou z mála spisovatelů, kteří vznikli přes internet. Ona nechodí za vydavateli, ale oni chodí za ní,“ uvedl spisovatelku pan Pondělíček. Mezi autorským čtením zaznělo několik citátů od čtenářů a příznivců knih paní Suchomelové. „Život se skládá ze spousty malých mincí a ten, kdo jich za život posbírá nejvíce, získá největší bohatství života,“ zmiňuje jeden z fanoušků knih paní Suchomelové. Z příběhů s názvy jako Vodní postel a manželský rozvrat, Nákup bot netradičně, Ženský to mají těžké, Teroristou snadno a rychle se později vyklubaly pravdivé příběhy ať už rodinných příslušníků nebo kamarádů z autorčina okolí. Mezi čtenáře autorčiných knih patří i obyvatelé Jihoafrické republiky, Austrálie či Mexika. „Příběhy jsou pravdivé, ale stylizované tak, aby byly pro čtenáře atraktivní a čtivé. Mnozí čtenáři se v některých povídkách vidí,“ zmiňuje pan Pondělíček. Jedním z prvních čtenářů je i pejsek paní Suchomelové, který její knihu „pokřtil“ okousáním vazby a listů. Na závěr pan Pondělíček dodává: „Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.“ Po vydání další knihy se Městská knihovna Litvínov těší na další návštěvu a autorské čtení paní Olgy Suchomelové.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Lenka Vostárková
e-mail: vostarkova@knihovna-litvinov.cz

Přílohy

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce/568
  2. www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/194

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/200

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Otevírací doba

Dospělé i dětské oddělení

Pondělí
8:00 - 18:00
Úterý
8:00 - 17:00
Středa
13:00 - 18:00
Čtvrtek
8:00 - 17:00
Pátek
8:00 - 16:00

Přihlášení

Přihlášení do čtenářského konta