Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

V litvínovské knihovně byla korunována první Miss knihovna

Monday, December 19, 2011, 5:07 PM

Litvínov/ V Městské knihovně Litvínov v pátek proběhl první ročník Miss knihovna. Knihovnická porota vybrala nejšikovnější a nejsympatičtější slečnu, která byla korunována.

V páteční podvečer se litvínovská knihovna zaplnila malými slečnami. Ty přišly bojovat o titul Miss knihovna. Knihovnická Miss ale nebyla v litvínovském provedení tradiční soutěží krásy. Šlo spíše o zkoušku pohotovosti, bystrosti a nápaditosti soutěžících slečen. Nechyběly ani vyloženě knihovnické disciplíny. Celý večer moderoval oblíbený knihovník dětského oddělení Vladimír Kraft. Úvodní disciplínou bylo tedy „Interview s Vláďou“. Soutěžící se měly představit a pak pohotově a vtipně odpovědět na záludné otázky moderátora. Po úvodním rozhovoru následovalo kolo nazvané „Pantomima“. Úkolem soutěžících bylo pantomimicky předvést vylosované povolání a pak také zvíře. „Hádat musela pouze porota. Ta i rozdělovala body a hodnotila především rychlost a šikovnost. Některým slečnám to šlo lépe, jiné se spíše styděly,“ komentuje průběh disciplíny moderátor Vladimír Kraft. Pantomimu vystřídalo „Talentové kolo“. Tam mohla každá slečna předvést to, co umí nejlépe. Nejčastěji se zpívalo, některé slečny zatancovaly a 2 předvedly porotě hru na flétnu. „Pro potencionální missky jsme také připravili ryze knihovnické disciplíny, ve kterých jsme chtěli prověřit jejich orientaci v online katalogu a v systému řazení knih v dětském oddělení,“ říká jedna z knihovnic dětského oddělení. Soutěžící musely nejdříve prokázat znalosti ve vědomostním kvízu. Odpovědi si měly dohledat v připravených knihách. Mezitím chodily jiné slečny k online katalogu a vyhledávaly v něm, a následně na regále, vybranou knihu. Závěrečnou disciplínou nebyla v knihovně promenáda v plavkách, ale promenáda s knihou. „Soutěžící měly za úkol ladně obkroužit místnost a nést při tom v ruce velkou knihu,“ vysvětluje ještě Kraft. Po sečtení všech bodů se pětičlenná porota shodla na 3 vítězkách. Ty byly jako správné miss ošerpovány, dostaly korunky, odměny a usedly na připravená křesla. Ani ostatní ale neodešli s prázdnou a dostali od knihovníků drobnou odměnu za účast. „Myslíme si, že se první ročník Miss knihovna velmi vydařil a že jsme vybrali ty pravé vítězky. Určitě chceme tuto soutěž zopakovat i v příštím roce,“ říkají spokojeně knihovnice a knihovníci dětského oddělení.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=526

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/179

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website