Mikuláš, čert a anděl navštívili předčasně knihovnu

Sunday, June 12, 2011, 9:02 AM

Litvínov/ Pracovníci dětského oddělení Městské knihovny Litvínov pro děti připravili speciální mikulášský program nazvaný Čertoviny. Malí koledníci byli nadšeni a jistě se na akci budou každoročně vracet.

Městská knihovna Litvínov letos nezapomněla na každoroční tradici návštěvy Mikuláše, čerta a anděla. Pro své malé čtenáře připravila na konci minulého týdne mikulášskou zábavu pojmenovanou Čertoviny podle hlavního protagonisty čerta. Knihovníci a knihovnice dětského oddělení pro děti přichystali spoustu nejrůznějších soutěží a her s čertovskou a vánoční tématikou. Soutěžilo se v družstvech a první soutěžní disciplínou byla židličkovaná. „Děti chodily okolo rozestavěných židlí. Na koho nezbyla židlička, musel z kola ven. Z každé skupiny zbyl ten nejdravější,“ vysvětluje jedna z knihovnic. Dále následovala hádanka, kterou si musely děti nejdříve poskládat z výstřižků z novin. Zasoutěžily si také ve skládání puzzle s obrázkem od Lady. „ Největší úspěch sklidila hra nazvaná lentilkovaná, kde děti musely pomocí brček přenášet lentilky z jedné misky do druhé,“ říká ještě knihovnice Jana Kratochvílová. Nechyběl ani znalostní test o čertech a zkouška paměti. Po vyhodnocení všech disciplín byla odměněna vítězná skupina. Potom už děti navštívili Mikuláš, čert a anděl. Mikuláš s čertem přítomné nejdříve vyzpovídali a zjišťovali. Pokud byly děti po celý rok hodné a řekly Mikulášovi básničku, nebo zazpívaly písničku, dostaly balíčky s dobrotami. „Čert si tento rok nikoho neodnesl. Uvidíme, zda děti své sliby splní a čert si je příští rok neodnese,“ dodává ještě Kratochvílová. O Čertoviny byl mezi dětmi veliký zájem, proto nebudou chybět v nabídce litvínovské knihovny ani příští rok.

Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz