Knihovna se proměnila v noční školu magie

Tuesday, October 25, 2011, 5:42 PM

Litvínov/Pracovníci dětského oddělení litvínovské knihovny připravili pro své malé čtenáře zábavnou halloweenskou akci nazvanou S baterkou do knihovny. Večer měl u dětí obrovský úspěch.

S blížícími se Dušičkami a Halloweenem nabídla Městská knihovna Litvínov svým malým čtenářům možnost zúčastnit se strašidelného podvečera v knihovně. Celý program byl zaměřen v Halloweenském duchu. Všichni knihovníci i knihovnice dětského oddělení a stejně tak i děti, které se programu účastnily, byli oblečeni v kostýmech a maskách. Na úvod uvedl knihovník Ondřej Hogen, co by Joker z Batmana, děti do světa školy magie. Všechny pak proměnil v začínající mágy, kteří musejí plnit nachystané úkoly a zkoušky. Prvním úkolem mladých mágů bylo vytvořit z toaletního papíru mumii ze svého kolegy. Po té přišla na řadu zkouška chuti a hmatu. Se zavázanýma očima musely děti poznávat pochutiny, a to pouze prostřednictvím svých chuťových buněk. Stejně tak musely poznávat pouze podle hmatu nastražené předměty. Nesměla samozřejmě chybět zmínka o upírech. Dalším úkolem bylo proto vyhledávání knihy Drákula v online katalogu a její následné nalezení v regálu. Završením strašidelného večera byla návštěva knihovnického sklepení. Knihovníci zde dětem nachystali krvavé stopy a různé jiné nástrahy. „Byla to zkouška odvahy, kterou všichni adepti úspěšně prošli a složili tak čarodějnické zkoušky na výbornou,“ říká Vladimír Kraft, jeden z knihovníků, kteří večer pro děti připravili. Po úspěšném splnění všech zkoušek byli ještě vyhlášeni vítězové v jednotlivých disciplínách a také vybrán nejlepší kostým večera. Po deváté hodině se halloweenská knihovna vyprázdnila. „Účastníci nakonec v doprovodu svých rodičů odešli trénovat své nové magické dovednosti do svých domovů. Věříme, že se dětem první strašidelný večer v knihovně líbil a že se akce zařadí do pravidelného repertoáru knihovny,“ dodává ještě Kraft.

Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz