Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Litvínovská knihovna chystá slavnostní otevření

Wednesday, September 14, 2011, 7:05 AM

Litvínov/Litvínovská knihovna po měsících stěhování a usilovné práce opět zahájí svůj provoz. Nově zrekonstruované prostory a zbrusu nové akce nabídne sobě i svým návštěvníkům k 105. výročí svého založení.

Návštěvníci Městské knihovny Litvínov se po kratší uzavírce již mohou těšit na zahájení provozu ve staronových prostorech. Od července 2009, kdy byla podepsána Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtových prostředků Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad, prošla knihovna rozsáhlou rekonstrukcí a rozšířením o nové prostory. Nově se mohou návštěvníci knihovny těšit na moderně vybavenou počítačovou učebnu. Zde budou probíhat kurzy práce s PC a internetem pro začátečníky, stejně tak jako lekce pro děti či fotografické kurzy. Nově získala obě oddělení také prostorné a útulné studovny. Jsou zcela odděleny od prostorů s knihami, což zajišťuje možnost nerušené četby časopisů, relaxaci v příjemném prostředí či surfování po internetu. Pro seniory, a nejen pro ně, nově vznikla společenská místnost, kde se budou odehrávat všechny besedy, přednášky, výstavy a různá setkání. Pro děti bude zase jistě velkým lákadlem prostorná herna plná moderního vybavení. Zaměstnanci dětského oddělení zde pro děti budou chystat pravidelný pestrý program. Děti tak budou moci trávit svůj volný čas v knihovně hraním her na wii konzoli, stolním fotbálkem, společenskými hrami, soutěžemi, besedami o zajímavých tématech nebo tvořením různých dílek a výrobků v rámci rukodělných odpoledních kroužků. Ještě před oficiálním otevřením knihovny bude probíhat v posledních zářijových dnech slavnostní zahajovací týden. V tomto týdnu si budou moci pozvaní hosté jako první prohlédnout nové prostory knihovny. Pondělí 26. 9. je vyhrazeno pro litvínovské zastupitele a další důležité osoby, které se přímo či nepřímo podíleli na rekonstrukci knihovny. Litvínovský starosta společně s ředitelkou knihovny pak slavnostně přestřihnou pásku a oficiálně tak zahájí znovuotevření. V úterní dopoledne zaplní knihovnu vybraní senioři, kteří se pravidelně zúčastňovali akcí pořádaných knihovnou. Odpoledne je vystřídají knihovníci a knihovnice, ať s litvínovskou knihovnou přímo spjatí, nebo pozvaní na prohlídku z jiných knihoven. Na svatého Václava se vstupní brána knihovny otevře veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří. Ten je spojen i se Svatomichaelskými slavnostmi, které budou ten den ve městě probíhat. „Všichni zvědavci si mohou knihovnu nejenom projít, ale také si zde mohou od 15:30 prohlédnout výstavů zvonků. Ty nejhezčí totiž budou předtím vybrány v rámci pokusu o překonání českého rekordu v největším počtu nashromážděných zvonků,“ říká Marcela Gűttnerová, ředitelka knihovny. Čtvrtek pak bude patřit školám. Vybrané třídy ze všech litvínovských škol budou mít možnost jako jedni z prvních navštívit a v doprovodu knihovnic a knihovníků si v klidu prohlédnout nové prostory zrekonstruované budovy. Oficiální provoz knihovny bude zahájen v pondělí 3. října. Čtenáři mohou od tohoto data opět vracet vypůjčené knihy a půjčit si nové.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=495
  2. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=494

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/163

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website