Prvňáčci dostali od knihovny k vysvědčení i knihu

Thursday, April 7, 2011, 9:40 AM

Litvínov/Městská knihovna Litvínov se zapojila do projektu Knížka pro prvňáčka, a tak na konci školního roku rozdala prvňáčkům knížky.

Na konci školního roku rozdala litvínovská knihovna bezmála 80 žáčkům z prvních tříd Základní školy s rozšířenou výukou jazyků v Litvínově společně s vysvědčením čerstvě vydané knihy. Tyto knihy, Zmizelá škola od Daniely Krolupperové a Legrační dům od Jiřího Fixla, vznikly speciálně pro projekt „Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka“. Tento projekt je organizován Ústavem pro informace ve vzdělávání – Národní pedagogickou knihovnou Komenského a je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti. Cílem projektu je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí, vytvoření základů návyku pravidelného čtení a potřeby využívat pro získávání vědomostí veřejné nebo školní knihovny i ostatní kulturní instituce v místě bydliště. Děti z prvních tříd proto pravidelně navštěvovaly knihovnu a seznamovaly se tu s knihami a s četbou. Odměnou za jejich účast a práci při besedách jim byla právě jedna ze zmíněných knih. „Věříme, že jsme dětem nejen udělaly radost, ale zároveň si četbou nové knížky budou moci osvěžit to, co se v první třídě a v knihovně naučily,“ říká Blanka Beranová, organizátorka projektu. „Přejeme krásné prázdniny a těšíme se zase na další setkání v dalším ročníku Knížky pro prvňáčka,“ dodává Beranová.

Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz