Knihovna připravuje pro seniory Týden aktivit

Monday, May 30, 2011, 8:00 AM

Litvínov/Po vzoru dětských táborů chystá litvínovská knihovna na červen Týden aktivit pro seniory.

Druhý červnový týden odstartuje první ročník Týdne seniorských aktivit. Ten je organizován podobně jako dětský příměstský tábor. Knihovna seniorům nabídne rozmanité aktivity rozprostřené po celý týden. Hned v úterý 7. 6. si mohou zájemci přijít zahrát bowling do místního Bowling centra. Následující den vyrazí senioři na výlet do Peruce. K vidění zde bude expozice zaměřená na historii starých řemesel na venkově i zemědělské činnosti. Ve čtvrtek bude na programu návštěva výstavy v Galerii Radničního sklípku. Budou zde vystavována díla mosteckého výtvarníka Stanislava Hanzíka. Tentýž den si senioři mohou přijít vyslechnout besedu o Srí Lance. Přednášet bude cestovatelka Květa Drdová. Na poslední den knihovna přichystala celodenní výlet. První zastávka bude v německém Olbernhau. Poté se výletníci přemístí do Českého Jiřetína, kde je čeká prohlídka dřevěného kostela sv. Jana Křtitele. Celý den pak bude završen ochutnávkou místní speciality – grilovaného pstruha a posezením v místní restauraci. Na všechny aktivity je ještě možné se přihlásit. „Zájemci si mohou z programu vybrat aktivitu, nebo aktivity, které se jim líbí nejvíce. Není podmínkou absolvovat všechny nabízené akce,“ vzkazuje seniorům Pavel Nedvěd, organizátor akce. Bližší informace o programu či o poplatcích je možné získat v Městské knihovně Litvínov u Pavla Nedvěda. Všichni jsou srdečně zváni.

Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz