V litvínovské knihovně se cestovalo časem

Saturday, April 2, 2011, 2:41 PM

Litvínov / V Městské knihovně Litvínov odstartoval druhý obor Univerzity volného času s názvem České království a jiné zajímavosti. Českou historií prováděl Mgr. Jiří Šlajsna, vedoucí historického oddělení chomutovského muzea

Bezmála padesát seniorů a zájemců z řad veřejnosti se sešlo ve Společném domě seniorů U Bílého sloupu na zahájení druhého oboru knihovnické Univerzity volného času. Úvodní přednášku zahájil Mgr. Jiří Šlajsna, vedoucí historického oddělení chomutovského muzea. Provedl posluchače historií prvních státních útvarů na území českého státu od roku 400 před n. l. až po zvolení prvního českého krále. „Všichni posluchači byli překvapení, když historik začal svou přednášku povídáním o státních útvarech na našem území už před naším letopočtem od doby římské. Předpokládali, že začne hovořit o naší historii od doby Velké Moravy,“ říká Pavel Nedvěd, organizátor akce. Přednášející doplňoval svůj výklad zajímavou prezentací, která kromě základních informací obsahovala také dobové mapy a obrázky. „Někteří posluchači měli o historii českého království poměrně velké znalosti, když se totiž pan Šlajsna přeřekl, opravovali ho,“ dodává ještě pobaveně Pavel Nedvěd. Další přednáška tohoto oboru zábavné univerzity se uskuteční 16. 2. od 14 hodin ve Společném domě seniorů U Bílého sloupu. Tentokrát bude laděna cestopisně. Šebestián Šulc bude vyprávět o Izraeli od severu k jihu.