Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Website for children readers
Something for the youngest readers
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2010

Litvínovský Týden knihoven přilákal přes pět set návštěvníků

Monday, October 18, 2010, 12:06 PM

Litvínov / Městská knihovna Litvínov prezentovala své akce v rámci celostátního Týdne knihoven 2010.

Letošní 14. ročník celostátního Týdne knihoven proběhl 4. – 8. 10. s mottem Knihovna pro všechny. Cílem aktivit knihoven na podporu knih a čtenářství bylo nabídnout atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale pečovat hlavně o čtenáře stávající. Litvínovská knihovna připravila pestrý program pro různé cílové skupiny. Novinkou pro návštěvníky je nová služba, půjčování audioknih. Využít ji mohou např. lidé, kteří nemohou číst nebo i řidiči, kteří tráví dlouhou dobu v autě. Pro děti byl spuštěn nový web, přes který mohou s knihovnou lépe komunikovat. Učitelé tu také najdou aktuální termíny a náplň besed pro školy. V rámci tradiční Amnestie pro „zapomnětlíky“ bylo odpuštěno 27 upomínek provinilcům, kterým zůstala nějaká ta kniha doma „přesčas“. V knihovnickém týdnu probíhaly akce i v dětském oddělení, které připomínaly 200. výročí narození velkého českého romantika K. H. Máchy. Na besedu zavítalo 162 žáků ze ZŠ Hamr a ZŠ speciální Litvínov. Seznámili se s knihovnou a poznali, co všechno se s knihou děje od zakoupení až k půjčení čtenářům. Zapojili se také do ankety Litvínovský Mácha aneb hlasujte s knihovnou o jeho podobě. Anketa bude probíhat do konce října přímo v knihovně, ale i na webových stránkách. Zatím se jí zúčastnilo 266 hlasujících. Dárkem pro čtenáře bylo losování o možnost půjčovat si v roce 2011 knihy zdarma. Vylosováni byli 2 čtenáři, po jednom z obou oddělení, kteří v týdnu knihovnu navštívili. Pro seniory knihovna připravila čtvrteční dopoledne s K. H. Máchou, kde si četli v jeho díle a zajímali se o jeho životní osud. V sobotu a neděli jeli někteří senioři navštívit seniorský festival do Městské knihovny v Lounech, kam byli místními knihovníky pozváni. Týden knihoven 2010 byl v Litvínově pestrý a měl mnoho spokojených návštěvníků.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=436

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://www.knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/110

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8:00 - 18:00
Tuesday
8:00 - 17:00
Wednesday
13:00 - 18:00
Thursday
8:00 - 17:00
Friday
8:00 - 16:00

Log-in

Log-in to reader's account

About this website