Show the news headlines - archive of the year 2010

Litvínovský Týden knihoven přilákal přes pět set návštěvníků

Monday, October 18, 2010, 12:06 PM

Litvínov / Městská knihovna Litvínov prezentovala své akce v rámci celostátního Týdne knihoven 2010.

Letošní 14. ročník celostátního Týdne knihoven proběhl 4. – 8. 10. s mottem Knihovna pro všechny. Cílem aktivit knihoven na podporu knih a čtenářství bylo nabídnout atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale pečovat hlavně o čtenáře stávající. Litvínovská knihovna připravila pestrý program pro různé cílové skupiny. Novinkou pro návštěvníky je nová služba, půjčování audioknih. Využít ji mohou např. lidé, kteří nemohou číst nebo i řidiči, kteří tráví dlouhou dobu v autě. Pro děti byl spuštěn nový web, přes který mohou s knihovnou lépe komunikovat. Učitelé tu také najdou aktuální termíny a náplň besed pro školy. V rámci tradiční Amnestie pro „zapomnětlíky“ bylo odpuštěno 27 upomínek provinilcům, kterým zůstala nějaká ta kniha doma „přesčas“. V knihovnickém týdnu probíhaly akce i v dětském oddělení, které připomínaly 200. výročí narození velkého českého romantika K. H. Máchy. Na besedu zavítalo 162 žáků ze ZŠ Hamr a ZŠ speciální Litvínov. Seznámili se s knihovnou a poznali, co všechno se s knihou děje od zakoupení až k půjčení čtenářům. Zapojili se také do ankety Litvínovský Mácha aneb hlasujte s knihovnou o jeho podobě. Anketa bude probíhat do konce října přímo v knihovně, ale i na webových stránkách. Zatím se jí zúčastnilo 266 hlasujících. Dárkem pro čtenáře bylo losování o možnost půjčovat si v roce 2011 knihy zdarma. Vylosováni byli 2 čtenáři, po jednom z obou oddělení, kteří v týdnu knihovnu navštívili. Pro seniory knihovna připravila čtvrteční dopoledne s K. H. Máchou, kde si četli v jeho díle a zajímali se o jeho životní osud. V sobotu a neděli jeli někteří senioři navštívit seniorský festival do Městské knihovny v Lounech, kam byli místními knihovníky pozváni. Týden knihoven 2010 byl v Litvínově pestrý a měl mnoho spokojených návštěvníků.