Městská knihovna Litvínov

Městská knihovna Litvínov je veřejnou knihovnou, jejímž účelem je zabezpečovat všem občanům rovný přístup k informacím a kulturním hodnotám, které jsou obsaženy ve fondech a informačních databázích knihovny. Svou činností propaguje poznatky ze všech oborů vědy, techniky, kultury a umění. Pomáhá zvyšovat všeobecné a odborné vzdělání občanů.

Jazyk / Sprache / Language

Základní úkony webu

Akce
Aktuální nabídka akcí
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Dětský webík
Něco pro naše nejmenší
Prodloužení výpůjčky
Prodloužení výpůjční lhůty
On-line katalog
Vstup do katalogu
Fotogalerie
Fotografie z naší knihovny

Důležitá upozornění

REKONSTRUKCE SKLADU
více »

PRODLUŽUJEME VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI KNIHOVNÍK/KNIHOVNICE DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ DO 31. 3.
více »

Zasílání informací o akcích knihovny

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Poslání knihovny

Vize
Chceme podporovat čtenářství, být místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"Poradíme, vyhledáme, pobavíme, zabalíme!"
Poslání
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

Městské knihovně Litvínov byla v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2013 v kategorii 'významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb' za modernizaci prostor a tvořivý přístup k rozvoji komunitní knihovny.

Detailní informace o akci

Autorské čtení: Klára Mandausová

ilustrace k akci

Klára Mandausová ráda píše. Psaním se živí už čtvrt století jako novinářka, začínala v ekonomickém týdeníku Svět hospodářství, třináct pracovala v MF Dnes, devět let časopise Marianne a teď jako editorka a redaktorka magazínů Nové proměny bydlení a Krásný rok, pro další časopisy připravuje rozhovory se zajímavými lidmi. O věcech, které se nevejdou do novin a časopisů, píše v knížkách. 

Podílela se na bestselleru lékaře Jana Hnízdila Příběhy obyčejného uzdravení. O těžkostech dospívání napsala knížku Puberťák, jak přežít a nezbláznit se. V nakladatelství Mladá fronta, které považuje za své domácí, vyšel její úspěšný román Slunečnice, přispěla do souboru povídek Příběhy ve znamení touhy a vydala dvě knížky fejetonů, My dokonalé a nejnovější Holky s voctem, které sama charakterizuje slovy "s humorem o životě, jaký je". 

Do svých deseti let bydlela v Litvínově, které dodnes považuje za své rodné město a nedá na něj dopustit. Ráda vzpomíná nejen na 3. jazykovou ZDŠ, kam chodila, ale i na prázdniny u babičky "na osadě" v době, kdy už bydlela s rodiči ve východních Čechách. Žije střídavě na samém kraji Prahy a v Rychnově nad Kněžnou, kdy bydlí její partner. Má dceru Kristinu a okolo sebe několik zvířat. Ráda lyžuje, chodí krajinou, rozmlouvá s lidmi a nepřestává se divit, jaký může život být. 

 

Vstupné zdarma. 

Věková kategorie:
dospělí
Termíny:
  • 9.4.2019 16:30
Místo konání:
Společenská místnost MK Litvínov

Sdílejte tuto akci na Facebooku

Aktualizace: pondělí, 11. března 2019, 16:05

QR kód

QR kód obsahující odkaz na aktuální stránku

Aktuální www adresa této stránky:
https://www.knihovna-litvinov.cz/akce/2099

Tento QR kód můžete použít pro rychlé uložení odkazu na aktuální www adresu. Stačí jej nasnímat do vhodné mobilní aplikace. Více informací týkajících se QR kódů viz Wikipedia.

Dnešní chytré mobilní telefony již často mívají podporu QR kódu zabudovanou od výrobce. V opačném případě musíte potřebný program doinstalovat. Vhodnou mobilní aplikací pro zpracování QR kódu je např. Seznam.cz QR čtečka nebo QuickMark. Existuje však celá řada dalších.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Otevírací doba

Dospělé i dětské oddělení

Pondělí
8:00 - 18:00
Úterý
8:00 - 17:00
Středa
13:00 - 18:00
Čtvrtek
8:00 - 17:00
Pátek
8:00 - 16:00

Přihlášení

Přihlášení do čtenářského konta